EcoPower, MaxPower, Chip Tuning, Eksantrik Mili, Dynometre, Superchips, PiperCam, Colombo Bariani

ECO POWER > Sık Sorulan Sorular

Daha hala kendi kendinize ECO POWER kutucuğu hakkında sorular soruyorsanız, işte burada sık sorulan soruların cevapları…

ECO POWER yakıt tüketiminde azalmayı nasıl sağlar?

Modüllerimizin üstün yakıt ekonomisi sağlaması; aracın orijinal programının takılan modül marifetiyle modifiye edilerek daha optimize ayarlar yüklenmesi sayesinde gerçekleşmektedir. Eskisine nazaran daha yüksek tork değerlerininin daha geniş bir devir bandında alınmasını sağlayan yeni program sayesinde, araç aynı güzergahta eskisinden daha yüksek viteslerde yol alabilmekte ve aynı zamanda da gaz pedalına az basma ihtiyacı doğmaktadır. Gerek daha düşük devirler gerekse daha fazla tork, otomatik olarak yakıt ekonomisini beraberinde getirmektedir.  Sözkonusu ekonomi değerleri, aracın motor yaşına, motor kondisyonuna ve araç markasına göre farklılık gösterebilmektedir. Gözönünde bulundurulması gereken bir husus ise; artan motor gücü ve tork nedeniyle araç kullanıcılarının daha performanslı bir kullanım sergilemeleri ve bunun da arzulanan tüketim ekonomisi değerlerine ulaşmada sıkıntı yaratmasıdır. Unutulmaması gereken, belirtilen ekonomi değerleri sağlamak için, araç kullanım tarzında bir değişiklik olmaması gerektiğidir.

Kutucuğun montajı arabama zarar verir mi?

Hiçbir şekilde zarar vermez. Kutucuk, beyni sökmeden paralel olarak bağlanıyor . Böylece araç mekanik olarak hiçbir değişikliğe uğramıyor. Aracınız aynı kalırken, hızlanma ve tork artış isteklerinize daha iyi cevap verecek.

Kutucuk motorumu yıpratır mı?

Kutucuklar, imalatçıların belirtmiş olduğu toleransları dikkate alarak, güç ve hız artırmak için yapılmıştır. Yani hiçbir yıpranma riski yoktur.

Hangi araç tipine Power System´ i monte edebilirim?

ECO POWER her yakıt türüne uygun kutucuklar üretmektedir. Dizel motor olsun veya benzinli motor olsun, uygun kutucuğu şimdilik bize sorarak öğrenebilirsiniz. Çok yakın bu hizmeti web sitemiz üzerinden veriyor olacağız.

( www.ecopower.com)

Daha fazla güç, daha çok tüketim anlamına mı geliyor?

Her şey size bağlı! ECO POWER kutucuğunun yararlarından faydalanmak için ağır bir ayağa sahip olmak gerekmiyor. Sürüş stilinizi değiştirmeden yeni heyecanlar tadabilirsiniz. Böylece aracınız da daha fazla tüketmemiş olur. Sabit hızda ise % 20´ ye kadar bir yakıt tasarrufu söz konusudur.

Kutucukla beraber, hızım en fazla ne kadar artar?

ECO POWER kutucuğu aracın ivmelenmesini ve torkunu arttırır, fakat hız kesicisini devre dışı bırakmaz. Araç isteklerinize mesela sollama durumunda, daha iyi cevap verir.  Yüksek viteslerde daha iyi sürüş konforu elde edersiniz.

 Kutucuklar, imalatçıların belirtmiş olduğu toleransları dikkate alarak, güç ve hız artırmak için yapılmıştır. Yani hiçbir yıpranma riski yoktur.

Piyasadaki diğer sistemlere göre bu kutucuğun avantajı nedir?

Üst seviyede teknolojik bir ürün olan ECO POWER kutucuğu, motorunuza bir değişiklik yapılmadan, aracınızın güvenirliğini dikkate alarak yerleştirilir. En üst güvenlik normlarına uygundur. Böylece siz de kutucuğu monte edebilirsiniz, orijinal duruma getirmek için çıkarıp başka aynı tip motora sahip bir araca takabilirsiniz.  ECO POWER kutucuğunun başka bir avantajı, serviste imalatçının en ileri düzey cihazlarıyla bile yapılan gözden geçirmelerde görünmez çünkü servise giderken sökersiniz.

ECO POWER kutucuğu alabilmek için ne yapmalı?

Çok basit. Bizi telefonla arayıp ya da e-mail göndererek, aracınızın tüm özelliklerini( marka, model, motor cc, orijinal beygir gücü, yaş) yazın. Bayiimiz olmayan bir ilden arıyorsanız, aracınıza uygun bir ECO POWER´i hemen adresinize gönderelim.

 

ECO POWER kutucuğunun montajı hiçbir mekanik bilgi gerektirmez. Yani güvenle monte edebilirsiniz. Fakat yine de

bir profesyonele ihtiyacım var diyorsanız, distribütörlerimiz memnuniyetle kutucuğunuzun montajı için yardım edebilirler.

Site üzerindeki distribütörlerimizin listesine bakmayı unutmayın.

Anasayfa  |   Ürünler  |   Dynometre  |   Teknik bilgiler  |   Uygulamalarımız  |   Fotoğraflar  |   Bayilerimiz  |   Hakkımızda  |   İletişim
by dimnida (2010)